Mēs no laukiem!

2016. gada 8. oktobris, Ogre

Patiesi lauki pārņem pilsētu – traktori ar piekabēm, no kūtīm izmukušas vistas un citi zvēri, slaucējas ar savām govīm, zirgiem, dārzeņi, kuriem apnicis tupēt dobēs, un beigu beigās lauku aristokrāti!

Šogad, IX Greizajā Kompasā, visi uz Ogri! Jau no 9:00 rītā manīja savādniekus ierodamies pilsētā, līdz laucinieku masa bija pilnīga – 30 kolektīvi, kopumā teju 800 cilvēku! Kad visi sapulcējušies, balss caur ruporu sveica drosminiekus, deva svarīgākās norādes komandu kapteiņiem un sniedza gardumus, ko sarūpējuši draugi no Cido, Lay`s, Saldus Maiznieks, Forevers! Jau bija jūtama nepacietīga čaloņa, tādēļ tika izkliegts jau gadskārtējais – ”STARTS”!

Vietējie zina stāstīt, ka dienas gaitā komandas pierādīja saliedētību tik daudzās šķautnēs. Kāpa debesīs, nolēja viens otru, lai vēl sagaršotu vasaru, gāja uz mērķi un trāpīja desmitniekā, uzticēja savu prātu un fizisko sagatavotību TDA “Dardedze” izdomai, rūpēm, pilnīgi trakajām idejām kontrolpunktu uzdevumos. 23 kontrolpunkti nav joka lieta, tiem izaicinājumu var mest tikai visspēcīgākas komandas, piebilda vietējais twitter, tāpēc finišā jau gaidīja enerģijas atjaunotne – silta tēja un gards launags, ko sarūpēja Lipton tēja, Garīši un Forevers. Par spīti lietum un rudenīgajam laikam, smaids dalībnieku sejās nenodzisa ne mirkli. Vēl vairāk – tas pierādīja patieso komandu saliedētību un rūpes vienam par otru.

Atpakaļceļš bija kluss, ko pavadīja kņudinošais gaidīšanas prieks – kurš tad būs šī gada “Greizais Kompass” ceļojošās balvas ieguvējs?! Tai pat laikā Rīgas Sporta manēža jau gaidīja ar traku ballīti, ugunīgām dejām, lielisku mūziku, un, protams, vakara gaidītāko brīdi – apbalvošanu – ar atbalstītāju sarūpētajām balvām!

Pulkstenis sita pusdivpadsmit, un tas brīdis bija klāt! Visi, draudzīgi sasēduši pie skatuves, kāri tvēra katru izteikto vārdu. Sākās lielais paldies birums. Sākumā lielais paldies – dzērienu izlase no Valmiermuiža – mūsu draugiem un lielajiem palīgiem no TDA “Ogre”.

Tā kā šogad atbalstītāju draugi bija ļoti daudz, tad iepriecinājām arī individuālos cīnītājus, kuri visspilgtāk sevi pierādīja visas dienas garumā! Bungee dāvanu karti 60 Eur vērtībā saņēma: pozitīvi dullais Jānis no VPDK “Mārupieši”, labākais viesmīlis Kārlis no TDA “Dancis” un trāpīgais Pēteris no TDA “Ritenītis”. Fantastiskais puišu tandēms – govs un viņa slaucēja – no TDA “Zalktis” atpūtīsies mierpilnajā atpūtas ostā Klidziņa. Amserv Motors glābs no lietus labākos auto instruktorus no TDA “Rotaļa”.

Tērpu specbalvu par neapšaubāmu oriģinalitāti izcīnīja burvīgie gaiļi un vistas no TDA “Zīle”. Viņi tagad varēs savus spārnus izkustināt klasikas nodarbībā deju meistara pavadībā Studijā Veido sevi. Vēl vienu tērpu balvu saņēma skaistās aitiņas no TDA “Liesma”. Trakajā skrējienā pusi kažoka pazaudējāt, tāpēc jūs ziemā sasildīs cimdiņi no Lipton. Par Vella vellīgāko komandu tika atzīta VPDK “Mana Rotaļa”, kuriem izgāja pavisam greizi, bet tomēr finišēja pirmie. Tiesnešu balsojumā par oriģināli draudzīgākajām komandām tika atzītas TDA “Zīle”, TDA “Jaunība” un TDA “Ritenītis”, kas saņēma kasti ar Herkuless gardumiem.

Pēc saldu skūpstu, Zilver vīnu un Dove sveiktām 27 komandām beidzot pietuvojāmies pirmajam trijniekam! Pirmais trijnieks papildus galvenajām balvām baudīs veltes arī no draugiem Rexona, Baltic Wild un Valmiermuiža! Trešajā vietā JDK “Dejotprieks”, kuri tagad varēs atpūsties slēpošanas un atpūtas parkā Ozolkalns! Otrajā vietā neatlaidīgie cīnītāji TDA “Rotaļa”, kuri baudīs dienu Gandrs aktīvajā pagalmā ar torni! Un jau otro gadu pēc kārtas uzvar teiksmrosolizētie – TDA “Teiksma”!!! Viņi visi kopā varēs doties uz Dailes teātra izrādi! Esam patiesi lepni par dalībnieku cīņassparu, komandas garu, jūs esat nepārspējami! Visi laimīgi bez gala, un kārtīga ballīte nopelnīta godam, jo dejotājiem nemaz citādāk nemēdz būt! Līdz rītam dejas kopā ar Andri Poli un viņa skaisto skatuves partneri, un DJ Mareks! Ballējam, neguļam! :)„Greizais kompass” 2016 rezultāti:

1. TDA “Teiksma” 511 punkti
2. TDA “Rotaļa” 423 punkti
3. JDK “Dejotprieks” 418 punkti
4. TDA “Līgo” 404 punkti
5. DK “Marmale” 398 punkti
6. TDA “Gatve” 393 punkti
7. JDK “Vizbulīte” 387 punkti
8. TDA “Ritenītis” 362 punkti
9. JDK “Ūsiņš” 359 punkti
10. DK “Pēda” 339 punkti
11. DK “Zalktis” 337 punkti
12. TDA “Jaunība” 336 punkti
13. VPDK “Mēmele” 333 punkti
14. TDA “Dancis” 332 punkti
15. TDA/VPDK “Čiekurs” 329 punkti
16. DA “Pērle” 308 punkti
17. DK “Bramaņi” 306 punkti
18. TDA “Raitais Solis” 295 punkti
19. VPDK “Daiļrades Zelts” 294 punkti
20. VPDK “Mārupieši” 277 punkti
21. VPDK “Rēvele” 276 punkti
22. VPDK “Auda” 270 punkti
23. TDA “Zīle” 265 punkti
24. JDK “Dzīpars” 263 punkti
25. VPDK “Grieži” 258 punkti
26. JDK “Kalējs” 256 punkti
27. VIP “Dancis” 193 punkti
28. TDA “Vektors” 191 punkti
29. TDA “Liesma” 172 punkti
30. VPDK “Mana Rotaļa” 112 punkti


Lielu paldies sakām “Greizais Kompasa” organizatoriem par ieguldīto darbu, negulētajām naktīm un pārējiem TDA, VPDK “Dardedze” dejotājiem par milzu atbalstu! Paldies mūsu Ogres palīgiem TDA “Ogre” par atsaucību un darbu kontrolpunktos. Paldies Ogres pilsētai – Ogres Vēstures un mākslas muzejam un Ogres 1. vidusskolai.

Taču viss šis nevarētu notikt bez atbalstītāju draudzīgā pleca, tāpēc liels paldies viņiem: Amserv Motors, Baltic Wild, Bungee, Cido, Dailes teātris, Dove, Flora, Forevers, Gandrs, Garīši, Klidziņa, Latvijas Valsts meži, Lay`s, Lipton, Lūzumpunkts, Mamma daba, Ozolkalns, Rexona, RigaBrain, Rīgas Dzirnavnieks, Saldus maiznieks, Sniega cilvēks, Studija Veido sevi, Valmiermuiža, Vells, Zilver vīns.

Protams, paldies visiem greizajiem dalībniekiem par piedalīšanos, tiekamies nākamgad! :) Jūsu TDA “Dardedze”!

- Rasa B. -

LV | ENG
Instagram Facebook Twitter